Başkandan

TARIMDA KALİTEYİ TARIM A.Ş. İLE YÜKSELTİYORUZ

Bursa’da kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üretimden pazarlamaya kadar her alanda çiftçiye destekler sağlayan Tarım A.Ş, kamu iştiraki olmanın bilinç ve sorumluluğuyla hareket ederek hem Bursa’nın ekonomisine katkı sağlıyor hem de ulusal ve uluslararası platformlarda şehrimizin tanıtımını gerçekleştiriyor. Merinos Koyunu desteğinden yerli ürünlerin dünya pazarlarına sunulmasına, dağıtılan tohumların hasat çalışmalarına destekten, daha nitelikli ürünler yetiştirilmesi noktasında verilen eğitimlere kadar bir çok alanda üreten Bursa’ya değer katan Tarım A.Ş., çiftçinin her alanda desteklenmesini sağlayarak, kırsal kalkınmayı öncelikleri arasında tutmayı sürdürmüştür.

Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’mızın her alanda kalkınması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Bursa bir tarım kentidir ve bu alanda da gelişimimizi sürdürülebilir hale getirmek zorundayız. İstiyoruz ki Bursa’da üretilen ürünler dünya pazarlarında hak ettiği yeri bulsun, çiftçimiz kazansın, şehrimiz kazansın, ülkemiz kazansın. Doğru adımlarla tarımda daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. Hedefimiz, Bursa’da tarımda başarılı örnekleri ortaya çıkarmaktır. Ekonomik anlamda bu şehre dokunursak, hedefimize ulaşmış oluruz.

Kısacası tarım ve hayvancılıkla ilgili her alanda şehrimiz ve ülkemiz adına üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve vatandaşlarımıza da destek olmak üzere azim ve gayretle çalışıyoruz.

Alinur AKTAŞ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI