Kırsalda üretim maliyetleri düşüyor

144

Kırsalda üretim maliyetleri düşüyor – Bursa Büyükşehir Belediyesi Haberleri

KIRSALDA ÜRETİM MALİYETLERİ DÜŞÜYOR
– KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÇİFTÇİLERİN ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ DÜŞÜK MALİYETLERLE VE EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREBİLMESİ AMACIYLA 260 ADET DAHA SALÇA MAKİNESİ DAĞITTI.
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KÖYLÜNÜN REFAH SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ VE KÖYLERİN GÖÇ VERMEMESİ AMACIYLA YATIRIMLARININ HER ALANDA DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Kırsalda üretim maliyetleri düşüyor – Bursa Büyükşehir Belediyesi Haberleri

BURSA – Kırsal kalkınma yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin ürettikleri ürünleri düşük maliyetlerle ve en iyi şekilde değerlendirebilmesi amacıyla 260 adet daha salça makinesi dağıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, köylünün refah seviyesinin yükselmesi ve köylerin göç vermemesi amacıyla yatırımlarının her alanda devam edeceğini söyledi.

Kırsalda kalkınmayı sağlayarak köyden kente göçün önüne geçmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu hedef doğrultusundaki yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Özellikle merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, arazi yollarının düzenlenmesinden sulama göletlerine, kaliteli tohum, fide ve fidan temininden üretilen ürünlerin pazarlanmasına kadar her alanda yatırımlara devam ediyor. Bir taraftan çiftçi gelirlerinin artması için yeni yeni tesisler kuran Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da ürünlerin düşük maliyetlerle ve en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla çiftçileri ekipman desteğine de devam ediyor. Kırsalda mahalle muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda 260 mahalleye daha salça makinesi dağıtımı yapıldı.

Çiftçimizin yanındayız
Büyükşehir Belediyesi’nin Arabayatağı yerleşkesinde salça makinelerinin dağıtımı için düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üreticinin yanında olduklarını göstermek, üretime katkı sağlamak ve üreticilerin kendi ürünlerini en iyi şekilde değerlendirmesi noktasında destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Belediyeciliğin artık altyapı ve ulaşımla sınırlı olmadığını, ticaretten sanayiye, turizmden kırsal kalkınmaya kadar belediyelerin aktif rol almaya başladığına değinen Başkan Altepe, “Bursa olarak her alanda olduğu gibi kırsal kalkınmada da Türkiye’ye örnek olacak çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu amaçla kurduğumuz Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Tarım A.Ş’nin çalışmaları tüm belediyeler tarafından takip ediliyor. Köylünün refah seviyesi yükselsin, köyler göç vermesin diye soğuk hava depolarından paketleme ve ambalajlamaya kadar yeni yeni tesisler kuruyoruz. Bunun yanında çiftçimizin kendi ürettiği ürünleri en iyi şekilde değerlendirmesi için de ekipman sağlıyoruz. Bugün de 260 adet salça makinesi dağıtımını başlattık. Hayırlı olsun” dedi.