Hal müdürümüz Sabahattin Mustafa YAHYAOĞLU Köy tv de soruları yanıtladı.

764

Hal müdürümüz Sabahattin Mustafa YAHYAOĞLU köy tv de yayınlanan köylü soruyor adlı programda Şirketimizin bir birimi olan Hikmet Şahin Kent halinde yapılan faaliyet ve hizmetlerden bahsetti ve bunun yanında oluşturulan denetim birimlerinin hal dışındaki kaçak satışları önlemeye yönelik çalışmalardan bahsetti.

Kent hali içinde çalışması devam eden yeni kasa halini ve burada oluşabilecek yangınları önlemek için çalışmaları anlattı yeni kasa halinin aktif olmasıyla beraber burada oluşan yangınların önleneceğini söyledi.

 

Gürsu Arabayatağı ve Mutlularda yapılan kaçak satışları önleme amaçlı çalışmaların başladığını 5957 no’lu kanuna göre toptan satışların hal içerisinde olmak zorunda olduğunu hal dışında toptan satışların gerçekleştirilmesinin yasak olduğunu söyledi ve hal dışında yapılan bu kaçak satışların pazarlarda oluşan fiyat dengesizliğinin ana sebeplerinden bir tanesi olduğunu belirtti.

Bu konudaki kanunları modernize edilmesiyle ve 1 ocak 2012 de halk kayıt sisteminin dijital ortama taşınmasıyla beraber %70 olan kaçak satışların %30 a indirildiğini şuan Meyve Sebzenin %70 inin takip edilebildiğini ve bu kaçak oranının daha da düşürmeye yönelik çalışmalarının olduğunu söyledi